Zamknij okno Drukuj dokument

Wybór partnera projektu

 

KRYTERIA WYBORU PARTNERA PROJEKTU



Regionalne Centrum Integracji Europejskiej we Włocławku jest stowarzyszeniem specjalizującym się w doradztwie w zakresie pozyskiwania wsparcia z funduszy unijnych oraz zarządzania projektami współfinansowanymi ze środkami unijnymi. Współpracuje z przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi i organami samorządu terytorialnego. W 2008 r. RCIE rozpoczęło współpracę z OPS, dotyczącą działań związanych z projektami systemowymi w ramach Priorytetu VII Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Regionalne Centrum Integracji Europejskiej posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów unijnych:
- XII.2005 r. - XII.2008 r. Partner zrealizował 8 projektów z programów: Program Phare 2002, Dz. 1.5 SPO RZL, DZ. 1.6 SPORZL, 2.3 ZPORR, 2.6 ZPORR, 3 oś priorytetowa - Działanie 3.1. Pomoc Techniczna. Zrealizowano w nich szkolenia, warsztaty, konferencje, badania ankietowe oraz targi. Projekty skierowane były do osób bezrobotnych, rolników i ich domowników oraz przedsiębiorców. Wzięło w nich udział ok. 1430 osób. We wszystkich projektach wskaźniki zostały osiągnięte w 100%.
- IX.2008r. – VIII.2010r. projekt „Przyjazny Urząd – standardem europejskim” (Poddz.5.2.1 POKL), którego celem jest podniesienie kompetencji kadr jednostek samorządu terytorialne-go. W projekcie realizowane będą szkolenia i seminaria dla 315 pracowników JST.
- I.2009r. - XII.2009r. projekt "Profesjonale zarządzanie procesami innowacyjnymi sektorze MMSP - gwarancją sukcesu firmy". Celem projektu jest ukierunkowanie przedsiębiorstwa na

zmianę profilu działalności oraz przystosowanie do zmieniających się warunków społeczno –

ekonomicznych poprzez szkolenia i doradztwo. Działania skierowane są do małych i średnich przedsiębiorców z województwa mazowieckiego.

Regionalne Centrum Integracji Europejskiej we Włocławku z siedzibą przy ulicy POW 20/22 był Partnerem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielgiem przy realizacji projektu systemowego w 2008 r. pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych na terenie gminy Wielgie” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W/w podmiot w ramach umowy partnerskiej był odpowiedzialny m.in. za przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu, pomoc przy promocji, przygotowanie zaplecza technicznego dla realizacji szkoleń. Ze swoich zadań i obowiązków RCIE wywiązywało się profesjonalnie, z pełnym zaangażowaniem. Wzajemna współpraca i bardzo dobry kontakt pozwoliły na płynny przebieg realizacji projektu.

Dotychczasowa współpraca z Regionalnym Centrum Integracji Europejskiej we Włocławku, pozwoliła wysoko ocenić jego kwalifikacje, jako rzetelnego oraz przyjaznego partnera.

Kierując się wcześniejszymi doświadczeniami zawarto kolejną umowę partnerską pomiędzy GOPS Wielgie a RCIE we Włocławku. Umowa ta, dotyczy realizacji projektu w 2009 roku. W ramach tej umowy Partner projektu przejął m.in. obowiązki prowadzenia dokumentacji do projektu w ramach realizowanych przez siebie zadań oraz ewaluacji i monitoringu projektu, przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu, pomoc przy aplikowaniu o środki pomocowe oraz doradztwo przy rozliczaniu projektu. Zobowiązał się również do przygotowania zaplecza technicznego (baza lokalowa, dydaktyczna, zakup i dostarczenie materiałów.

Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę i doświadczenie w dziedzinie realizacji projektów, jak również kierując się zaufaniem wybrano Regionalne Centrum Integracji Europejskiej z Włocławka, jako Partnera projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w 2009 roku pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych na terenie gminy Wielgie”.

Załączniki

Wybór partnera projektu (77kB)    

Metadane

Źródło informacji:Wiesław Zając - administrator
Data utworzenia:(brak danych)
Wprowadził do systemu:Wiesław Zając - administrator
Data wprowadzenia:2009-03-09 08:30:17
Opublikował:Wiesław Zając - administrator
Data publikacji:2009-03-09 08:31:01
Ostatnia zmiana:2009-03-09 08:31:02
Ilość wyświetleń:1617