Zarządzenie Nr 23/2017
Wójta Gminy Wielgie
z dnia 10 kwietnia 2017 r.
w sprawie powołania Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej i ustalenia regulaminu jej pracy
Na podstawie art. 8 ust. 3 i 6 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 778 ze zmianami) oraz art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 446 ze zmianami) Wójt Gminy Wielgie zarządza co następuje:
1. Powołuje Gminną Komisję Urbanistyczno - Architektoniczną w składzie:
2. Osobą wyznaczoną przez Wójta jako przedstawiciel Urzędu Gminy Wielgie jest Pan Sławomir Sadowski.
3. Ustala regulamin pracy Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej, stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.
1) Zarządzenie Nr 67/2014 Wójta Gminy Wielgie z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie powołania Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej i ustalenia jej regulaminu,
2) Zarządzenie Nr 91/2014 Wójta Gminy Wielgie z dnia 03 listopada 2014 r. w sprawie zmiany zapisu regulaminu pracy Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej w Wielgiem stanowiącego załącznik Nr 1 do zarządzenia Nr 67/2014 Wójta Gminy Wielgie z dnia 20 sierpnia 2014 r.
4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.
|
REGULAMIN PRACY
Gminnej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej w Wielgiem
§ 1. Niniejszy regulamin określa organizację i tryb działania Gminnej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej w Gminie Wielgie
§ 2. 1. Gminna Komisja Urbanistyczno - Architektoniczna, zwana dalej ,,Komisja", w myśl
art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 778 ze zmianami) jest organem doradczym Wójta Gminy Wielgie, zwanego dalej ,,Wójtem", w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego.
2. Komisja powołana jest do opiniowania projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz innych opracowań w zależności od potrzeb. Komisja ponadto opiniuje oceny zmian zagospodarowania przestrzennego gminy.
3. Za każdy zaopiniowany podczas posiedzenia dokument, członkom przysługuje zryczałtowana dieta w następujących kwotach: Przewodniczący - 350,00 zł, pozostali członkowie - 300,00 zł.
4. W przypadku podpisania porozumienia, o którym mowa w art. 8 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Komisja może również pełnić funkcję doradczą dla innych gmin.
§ 3. 1. Na pierwszym zebraniu członkowie Komisji wybierają Przewodniczącego oraz Sekretarza.
2. Komisja rozpatruje sprawy zgłaszane przez Wójta do zaopiniowania.
3. Przewodniczący Komisji odpowiada za formułowanie ustaleń z posiedzeń Komisji oraz reprezentuje ją na zewnątrz.
4. Przewodniczący Komisji odpowiada za merytoryczny nadzór nad całokształtem obsługi technicznej prac Komisji; w tym sporządzaniem protokołów z posiedzeń.
§ 4. 1. Na posiedzenia Komisji mogą być zapraszani pracownicy Urzędu Gminy w Wielgiem, przedstawiciele jednostek podległych, przedstawiciele Rady Gminy oraz innych organów i instytucji.
2. W posiedzeniach Komisji biorą udział autorzy opracowań rozpatrywanych na tych posiedzeniach.
§ 5. 1. Tematykę i terminy posiedzeń - uwzględniając zgłoszone problemy, a w szczególności tematy wynikające z bieżącej pracy Urzędu - oraz listę osób zaproszonych do uczestnictwa w posiedzeniu ustala Wójt Gminy Wielgie po konsultacji z przewodniczącym komisji.
2. Członków Komisji oraz osób przewidzianych do udziału w posiedzeniach Komisji należy powiadomić co najmniej 7 dni przed terminem posiedzenia w formie pisemnej, telefonicznie, faxem lub e-mailem.
§ 6. 1. Komisja proponuje specjalistów do wykonania stosownych opinii lub ekspertyz.
2. Komisja może wybrać do opracowania opinii lub ekspertyz specjalistów z członków Komisji jak i spoza Komisji.
3. Umowę na opracowanie opinii bądź ekspertyzy, ze specjalistą proponowanym przez Komisję zawiera Wójt.
4. Opracowane na piśmie opinie lub ekspertyzy powinny być złożone w Urzędzie Gminy Wielgie najpóźniej na 7 dni przed terminem posiedzenia Komisji.
§ 7. 1. Przewidziane do rozpatrzenia przez Komisję opracowanie wraz z opiniami i ekspertyzami powinno być udostępnione do wglądu członkom Komisji, co najmniej na 5 dni przed terminem posiedzenia.
2. Termin i miejsce udostępnienia powyższych materiałów powinny być podane w zawiadomieniu o posiedzeniu Komisji.
§ 8. 1. Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji podpisują listę obecności.
2. Komisja podejmuje decyzje zwykłą większością głosów w obecności minimum trzech osób.
3. W przypadku równowagi w głosowaniu głos Przewodniczącego jest decydujący.
§ 9. 1. Komisja w toku dyskusji winna opracować istotne elementy opinii.
2. Przewodniczący upoważniony jest do przyjęcia protokółu z posiedzenia Komisji oraz zredagowania opinii w oparciu o ustalenia wynikające z przeprowadzonej dyskusji. Opinia prezentowana jest członkom Komisji na tym samym posiedzeniu. Członkowie Komisji mogą zgłaszać uwagi do przedstawionej opinii, które zostaną odzwierciedlone w protokole.
3. Członkowie Komisji nie mogą być jednocześnie członkami zespołu autorskiego rozpatrywanegona posiedzeniu opracowania.
4. W przypadku gdy członek Komisji jest jednocześnie członkiem zespołu autorskiego rozpatrywanego opracowania, na czas dyskusji w tym zakresie podlega wyłączeniu z prac komisji i nie bierze udziału w głosowaniu.
5. Protokół z posiedzenia Komisji podpisuje Przewodniczący oraz Sekretarz.
6. W przypadku gdy Komisja na posiedzeniu rozpatruje więcej niż jedno zagadnienie, protokół sporządza się dla każdego oddzielnie.
Zarządzenie 23.2017 GKUA (24kB) |
Podmiot udostępniający: | Gmina Wielgie |
Źródło informacji: | Sławomir Sadowski |
Data utworzenia: | 2017-04-10 10:48:14 |
Wprowadził do systemu: | Wiesław Zając - Informatyk |
Data wprowadzenia: | 2017-04-25 10:48:27 |
Opublikował: | Wiesław Zając - Informatyk |
Data publikacji: | 2017-04-25 11:17:23 |
Ostatnia zmiana: | 2017-04-25 11:17:35 |
Ilość wyświetleń: | 60 |